Additional Sales & Upselling in Times of Corona

Het is algemeen bekend dat bijverkoop en meerverkoop (in marketingtermen bekend als cross-selling & upselling) belangrijk zijn om een hogere gemiddelde besteding te creëren, maar tijdens de Corona-periode is het belang hiervan nog verder toegenomen.

Hoe minder gasten je mag ontvangen, hoe belangrijker het is dat je gasten verleidt om net wat meer te besteden. Gelukkig zijn gasten momenteel ook wat meer bereid om dit te doen. Mensen missen het uitgaan in de horeca en bovendien is er meer begrip dat je het als horecazaak momenteel zwaar hebt met de maatregelen en beperkingen.

Dit is dus de ultieme tijd om extra aandacht te besteden aan bijverkoop en meerverkoop.

Bijverkoop en Meerverkoop

Eerst even wat uitleg over het verschil tussen deze twee, om de kennis op te frissen:

Bijverkoop (cross-selling)

Hierbij verkoop je een ander product BIJ de oorspronkelijke bestelling, zoals een gebakje bij de koffie of een drankje bij de sandwich.

Meerverkoop (upselling)

Hierbij verkoop je een grotere of luxere variant (MEER) van het eigenlijke product, bijvoorbeeld een koffiespecial in plaats van een gewone koffie of een extra grote salade in plaats van de normale maat.

De grens tussen bijverkoop en meerverkoop is dun, en dat is natuurlijk prima. Beide methoden gecombineerd vormen een mooi instrument om een hogere gemiddelde besteding te creëren.

Hoe?

Hier zijn wat tips ter inspiratie:

  • Creëer verschillende opties op je menukaart om bijverkoop en meerverkoop te stimuleren. Zie onderaan dit bericht ook hoe je je kunt aanmelden voor een gratis cursus. De opties kunnen zijn: gerechten of drankjes in een normale en grotere variant, extra toevoegingen bij gerechten of drankjes, refill acties, specials en combideals
  • Zorg dat je medewerkers weten hoe ze bijverkoop en meerverkoop kunnen toepassen. Welk assortiment is hiervoor geschikt en welke vragen kunnen zij aan de gasten stellen tijdens het opnemen van de bestelling om zo meerverkoop en bijverkoop te realiseren? Hang in de back-office eens een lijst met deze vragen op en laat je medewerkers ’turven’ hoe vaak de vraag met een JA is beantwoord. Zo zien ze concreter het effect van wat ze doen.
  • Voelt het voor medewerkers ‘opdringerig’ om iedereen deze vragen te stellen? Leg dan goed uit wat de reden erachter is. Geef inzicht in de gemiddelde besteding en wat het resultaat is van hun inzet. Je kunt ook beginnen met het meegeven van een wat vrijere opdracht, zoals: ‘bij iedere 5 bestellingen, stel je bij minstens 3x een meerverkoop- of bijverkoopvraag’. Zo kunnen bedieningsmedewerkers zelf kiezen aan wie ze welke vragen stellen en aan wie niet.

Zoals ik al zei: een manier om de gemiddelde besteding te verhogen is om eens kritisch naar je (offline én online) menukaart te kijken. Ik heb hiervoor een GRATIS 6-daagse minicursus beschikbaar die je bij me kunt aanvragen door een leeg mailtje met onderwerpregel ‘minicursus’ te sturen naar mail@suzannekuijpers.nl. Ik deel deze minicursus deze week maximaal 20x uit, dus op=op!

Tot snel! Groetjes Suus

„Hey! Ik ben Suus en ik begeleid horecaondernemers die het niet lukt om structureel voldoende omzet te creëren, om online én offline marketing zo in te zetten dat zij meer gasten trekken, die meer besteden en vaker terugkomen.”

website

Deel dit artikel:
Vorig bericht: Cornet Smoked de nieuwste telg van Brouwerij De Hoorn

September 30, 2020 - In Ongecategoriseerd

Volgend bericht: Hoe Corona te Overwinnen?

October 12, 2020 - In Ongecategoriseerd

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Your email address will not be published.